W tym miesiącu: 4449
W sumie: 124196

News

News zdjęcie id 292

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - KOMUNIKAT, WYNIKI, ZDJĘCIA

21.03.2017

Teren Starej Stacji Kolejki Leśnej w Hajnówce, 19 marca 2017r, po raz pierwszy w historii miasta, stał się miejscem rywalizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych województw lubelskiego i podlaskiego. Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej młodzi zawodnicy dzielnie rywalizowali o medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Hajnowskiego, Burmistrza Miasta Hajnówka oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka.

Zawody otworzyła Krystyna Danilczyk-Zabawska - lekkoatletka, czołowa kulomiotka świata, czterokrotna olimpijka.

Atmosferę zawodów niewątpliwie podgrzała reprezentantka gospodarzy Małgorzata KARPIUK, która zdecydowanie zwyciężyła w biegu na dystansie 2,5 km uzyskując czas 9,04 min. Małgorzata, na co dzień reprezentuje KS Puszcza Hajnówka, wspierany przez firmę Parkiet Hajnówka. Spośród zawodników naszego województwa miejsce na drugim stopniu podium wywalczyła Julia RACEWICZ z KS Podlasie Białystok, w biegu na dystansie 1,5 km z wynikiem 5.49 min. Miejsca trzecie i brązowe medale wywalczyli zawodnicy KS Technik Augustów Dawid MAKSIMOWSKI w biegu na dystansie 2 km z czasem 6.23 min i Jakub GAWĘDZKI, który dystans 3 km pokonał w czasie 9.34 min. Rywalizację klubową na pierwszym stopniu podium zakończyli zawodnicy KS Podlasie Białystok uzyskując 15 punktów, drugie miejsce KS Prefbet Śniadowo Łomża – 10 punktów i na trzeciej pozycji AZS UMCS Lublin 8 punktów. Zawodnicy obu województw zdobyli po 40 punktów.

PEŁNE WYNIKI

Za sprawny przebieg zawodów dziękujemy współorganizatorom oraz podmiotom wspierającym organizację Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych a mianowicie Burmistrzowi Miasta Hajnówka, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka, Staroście Powiatu Hajnowskiego, Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji, Właścicielowi Zajazdu „Wrota Lasu”, Dyrektorowi Hajnowskiego Domu Kultury, TV Podlasie, Firmie Parkiet Hajnówka, Kierownikowi Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i Prezesowi Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka.

Roman Sacharczuk

„Organizację zawodów Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”