Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4646
W sumie: 124393

News

News zdjęcie id 291

MIKRO-PROJEKT PL-BY-UA - DZIAŁANIE 3

17.03.2017

13 wrzenia 2014 roku w naszym mieście gościliśmy wspaniałą osobę, mistrzynię świata w skoku wzwyż, Kamilę Lićwinko. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Aktywnie na sportowo w Euroregionie Puszcza Białowieska".

Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, reprezentantka Polski, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, mistrzyni świata i Uniwersjady. Tak w wielkim skrócie można opisać jej osiągnięcia.

Na spotkanie, które odbyło się w auli Zespołu Szkół z DNJB pojawiła się z mężem, będącym jednocześnie jej trenerem. Rozmowa rozpoczęła się od wyświetlenia krótkiego filmu z największych imprez i przypomnienia tego najważniejszego w jej karierze skoku na wysokość 2.00m, rekordu świata, który zdobyła na tegorocznych zwodach w Sopocie. W rozmowie brała udział rownież publiczność, a najciekawsze pytania nagradzone zostały piłkami podpisanymi przez mistrzynię. To wielkia przyjemność nie tylko dla miłośników sportu spotkać się i porozmawiać z wielokrotną medalistką. Podczas spotkania rozmawiano nie tylko o sporcie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienne życie mistrzyni, czym się interesuje poza sportem, jakie ma plany po zakończeniu kariery. Sportowcy sporo uwagi poświęcają właściwej diecie oraz wpływowi zdrowego stylu życia na wyniki sportowe. To także było jednym z pytań kierowanych do Kamili.

Takie spotkania to nie tylko promocja lekkiej atletyki, to również zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania każdej dyscypliny sportowej. To pierwsza tego typu edycja spotkań z mistrzem organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kolejna zapowiada się równie ciekawie. Zatem do zobaczenia za rok.

Relację ze spotkania można było obejrzeć na kanale TV Podlasie.

Anna Kondraciuk

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.