Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 290

MIKRO-PROJEKT PL-BY-UA - DZIAŁANIE 2

17.03.2017

 

W dniu 23 sierpnia 2014 roku w Hajnówce odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięły drużyny z Białorusi, Estonii oraz gospodarze OSiR Hajnówka.

Impreza odbyła się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Otwarcia turnieju dokonał dyrektor Mirosław Awksentiuk, który jako gospodarz turnieju gorąco przywitał wszystkich uczestników piłkarskich zmagań, a gościom zza granicy życzył miłych wrażeń z pobytu w Hajnówce.

W turnieju uczestniczyły cztery drużyny z rocznika 2001 oraz dwie w roczniku 2002.

Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym” dwa razy po 15 minut. Mimo miłej i przyjaznej atmosfery jaka towarzyszyła turniejowi, to na boisku nie brakowało ostrych pojedynków i tego, czego w piłce nożnej najważniejsze – bramek.

W starszej grupie do ostatniego gwizdka sędziego nie można było przewidzieć zwycięzcy. Zacięte mecze między zespołami powodowały co chwilę zmieniający się układ tabeli. Ostatecznie najlepszym zespołem okazała się drużyna z Prużan zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Kamieńca. Trzecie miejsce wywalczyli gospodarze OSiR Hajnówka, którzy wyprzedzili drużynę z Suure – Jaani.

W młodszej grupie rozegrany został mecz i rewanż między drużyną OSiR Hajnówka a drużyną Suure - Jaani. W konfrontacji lepsi okazali się hajnowscy piłkarze zwyciężając 5:4. Warto nadmienić, że trzon drużyny z Estonii stanowiły dziewczęta, które swoimi zagraniami na boisku zawstydzały nie jednego chłopaka.

Uczestników zmagań uhonorował pamiątkowymi medalami i pucharami Burmistrz Miasta Hajnówka- pan Jerzy Sirak, co było dużym przeżyciem dla startujących.

Mamy nadzieję, że spotkania w Hajnówce pozostawią miłe wspomnienia uczestnikom projektu na długie miesiące i będą motywacją do organizowania następnych imprez rekreacyjno – sportowych w krajach uczestników przedsięwzięcia.

Turniej piłkarski zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jednym z wielu imprez sportowych jakie odbędą się w ramach projektu „Aktywnie na sportowo w Euroregionie Puszcza Białowieska” realizowanego w ramach projektu parasolowego „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska" finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa, Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 – 2013.

Dzięki projektowi w dniu 13 września 2014 roku Hajnowski Dom Kultury będzie gościł Mistrzynię Świata w skoku wzwyż panią Kamilę Lićwinko. Gospodarzem spotkania z reprezentantką Polski będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Zapraszamy.

Adam Mateja, Marek Hanula

fot. Tomasz Dobosz

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.