Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 278

Półfinałowe zmagania w pływaniu - relacja, wyniki, zdjęcia

22.02.2017

Kolejne zawody na szczeblu półfinałów pokazały, że liczebność uczestników w stosunku do poprzedniego roku utrzymuje się tylko na poziomie szkół podstawowych (134 startujących). W kategorii szkół gimnazjalnych odnotowaliśmy kolejny spadek (64 uczestników). Powodem takiej sytuacji może być fakt, że młodzież nie wytrzymuje reżimu treningowego bądź spada motywacja do uprawiania tego sportu, spowodowana różnymi czynnikami.

Innowacją w tym roku (która jest dla mnie nie zrozumiała), to zwiększenie ilości osób w sztafetach z sześciu na osiem w podstawówkach i z czterech na osiem w gimnazjach. Decyzja ta wg. Zarządu Głównego SZS miała za zadanie zwiększyć ilość uczestników. Zadziałało to jednak odwrotnie i doprowadziło do tego, że w SP szkoły musiały sięgać po uczniów z klas czwartych i trzecich. Natomiast gimnazja dysponujące mniejszą ilość uczniów i mniejszym wachlarzem rocznikowym wystawiły do rywalizacji tylko trzy sztafety dziewcząt i dwie chłopców.

Wracając do zawodów, które odbyły się 21 lutego 2017 po raz kolejny zostaliśmy pochwaleni przez przyjezdnych za organizację. Wykwalifikowana obsada sędziowska oraz elektroniczny pomiar czasu znacznie podwyższył rangę zawodów. Blasku dodała również uroczysta oprawa wraz z otwarciem przez przedstawiciela władz miasta Hajnówka – sekretarza Jarosława Grygoruka. Po zakończonej rywalizacji dokonano dekoracji za miejsca I-III. W konkurencjach ze stylów zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a w sztafetach indywidualne dyplomy ze zdjęciem drużyny.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gospodarz obiektu – Park Wodny w Hajnówce.

WYNIKI INDYWIDUALNE - SZKOŁY PODSTAWOWE

WYNIKI INDYWIDUALNE - GIMNAZJA

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

Przewodniczący Powiatowego SZS – Janusz Ludwiczak

fot. Mirosław Awksentiuk

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.