Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 202

RAJD ROWEROWY NA POWITANIE JESIENI

29.09.2016

W pierwszą sobotę kalendarzowej jesieni Nadleśnictwo Hajnówka i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce zorganizowali trzeci Rajd Rowerowy z Leśnikiem. Nie ma nic lepszego niż przejażdżka rowerem w sobotni słoneczny ranek leśnymi drogami po kolorowym dywanie z liści. Ale tego dnia to było tylko marzenie.

W sobotę 24 września ranek przywitał nas deszczem. Z siedemdziesięciu czterech osób które miały zgłosić się na spotkanie o godzinie 9.00 na placu Nadleśnictwa Kolejki Leśne zjawiło się jedynie 20 rowerzystów tych najbardziej wytrwałych i odpornych na niesprzyjające warunki pogodowe. Po przywitaniu zgodnie z planem rajdu uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testów dotyczących flory i fauny Puszczy Białowieskiej. Następnie Pani Paulina Król pracownik Zespołu Edukacji i Promocji, przeprowadziła wśród młodzieży krótki quiz o tematyce przyrodniczej. Ponieważ nadal lał deszcz zamiast wyprawy rowowej, o godzinie 10.00 przesiedliśmy się do wagoników kolejki wąskotorowej i udaliśmy się na przejażdżkę do Topiła. Po godzinie dotarliśmy na miejsce. Deszcz ustał ale było mokro i chłodno. Ruszyliśmy wokół zbiornika wodnego ścieżką edukacyjną „Puszczańskie Drzewa”. Dla rozgrzewki organizowaliśmy zawody biegowe i na siłowni pod chmurką zorganizowaliśmy krótki trening. Następnie zakupy w sklepie „OSZOŁ” :) i wróciliśmy do kolejki, aby wyruszyć w drogę powrotną. W południe pogoda zmienia się diametralnie wyszło słońce zrobiło się ciepło. Szkoda, że nie świeciło wczesnym rankiem. Po godzinie ponownie byliśmy w Hajnówce.

Rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski rozgrzewaliśmy się gorącą aromatyczną herbatą. Pani Paulina sprawdziła testy – najlepiej test rozwiązał uczeń z ZS nr 3, Mateusz Łukaszuk. Wszyscy uczestnicy testu otrzymali piłki nożne lub plecaki. Na pożegnanie wspólne zdjęcie. Uśmiechy na twarzach mówią same za siebie. Dziękujemy młodzieży i opiekunom z ZS nr 3 i IV Gimnazjum przy I LO i turystom indywidualnym za udział w rajdzie. Zapraszamy na kolejny już w październiku.

Roman Wnuczko

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.