Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 199

ZWYCIĘSKI MECZ I OWOCNY POBYT W MUZEUM TRAMPKARZY ORAZ DRUGI TURNIEJ ORLIKÓW

27.09.2016

Spotkania piłkarskie rozgrywane są na boiskach w wielu miejscowościach na terenie całego województwa podlaskiego. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce dokłada wielu starań, aby wychowankowie mieli najlepsze warunki do pogłębiania wiedzy oraz rozszerzania swoich sportowych pasji. W ciągu ostatnich lat drużyna trampkarzy rozgrywając mecze mistrzowskie i towarzyskie, zwiedziła wiele ciekawych miejsc, między innymi: Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, pałac Sapiehów w Różanie (Białoruś), zamek w Kamieńcu (Białoruś), zabytki Prużan (Białoruś).

24 września 2016 r. zaraz po rozegranym meczu w Michałowie opiekunowie trampkarzy zaplanowali wizytę w Muzeum Historycznym w Białymstoku.

Na wspólne zwiedzanie muzeum dotarła prawie cała drużyna, niestety bez Jakuba Mikołajczuka, który doznał kontuzji w trakcie meczu i w tym czasie przebywał pod opieką białostockich lekarzy.

Pobyt w muzeum to była lekcja historii w którą wprowadziła naszych piłkarzy adiunkt muzeum pani Justyna Hanula. Poza historią budynku, który jest przykładem architektury secesyjnej, nasi piłkarze mogli cofnąć się do lat 1910-1913 i poczuć atmosferę tamtych lat. W prezentowanych wnętrzach kamienicy mogliśmy obejrzeć wyposażenie pomieszczeń reprezentacyjnych, buduaru i gabinetu fabrykanta.

Obecnie w Muzeum Historycznym prezentowana jest wystawa czasowa poświęcona historii sportu balonowego w Białymstoku. Piłkarze mogli obejrzeć elementy składowe balonu, fotografie i zdobyte trofea przez białostockich pilotów balonowych. Perełką, którą można podziwiać na wystawie jest puchar Gordona Bennetta z 1933 r., najbardziej pożądane trofeum pilotów balonowych. Puchar stał się własnością Aeroklubu Polskiego, dzięki trzykrotnemu zwycięstwu (1933r., 1934r., 1935r.) załogi polskiej w tych prestiżowych zawodach.

Na zakończenie pobytu w muzeum, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy gadżet. Wycieczka należała do bardzo udanych i przebiegała w doskonałej atmosferze i miejmy nadzieję, że wrażenia z sobotniego wyjazdu zostaną na długo w pamięci naszym młodym piłkarzom.

Liga młodzieżowa – mecz trampkarzy grupa 3.

KS Michałowo - OSiR Hajnówka 2002-2003 0:1 (0:0)
Bramka dla OSiR: Dominik Durzyński 65’

Skład OSiR: Krzysztof Masajło, Maciej Ignatowicz, Krystian Dutkowski, Jakub Borowski, Mariusz Filipiuk, Julian Ostapczuk, Piotr Wojciuk, Paweł Sieńczuk, Daniel Chodakowski, Piotr Daniszewski, Jakub Mikołajczuk, Gabriel Litwinowicz, Gabriel Bartosz Chilimoniuk, Filip Kot, Dominik Durzyński, Dominik Topolski, Krzysztof Pieczarka, Marcel Tomaszuk, Stanisław Artemiuk. Trenerzy: Marek Hanula i Tomasz Dobosz.

Tabela na dzień 26.09.2016r.

Miejsce

Drużyna

Mecze

Bramki

Punkty

1

BSP Jagiellonia Białystok

4

34:3

12

2

OSiR Hajnówka

4

11:1

12

3

AP Talent Białystok

3

22:0

9

4

MOSP Białystok

3

13:3

9

5

Urząd Miasta Krynki

4

14:12

6

6

Gryfik Gródek

4

13:10

6

7

Czarni Czarna Białostocka

5

9:25

4

8

Narew Choroszcz

4

5:14

3

9

KS Michałowo

4

7:21

1

10

KS Wasilków

4

3:13

0

11

Włókniarz Białystok

3

0:29

0

 

DRUGI TURNIEJ LIGOWY ORLIKÓW

25 września w Hajnówce odbył się drugi turniej ligowy Orlików. Po zeszłotygodniowym dobrym wyniku w Augustowie nadzieje na kolejny udany turniej były dość spore. Lecz niestety drużyna OSiR Puszcza Hajnówka po kilku osłabieniach kluczowych zawodników nie powtórzyła świetnego wyniku z przed tygodnia. Do zakończenia pozostały jeszcze dwa turnieje, w których wszystko może się jeszcze zdarzyć a wyniki mogą być zupełnie inne. Najważniejsze, że podczas tego turnieju wszyscy zawodnicy mieli możliwość pogrania i pokazania swoich umiejętności. Następny turniej odbędzie się w miejscowości Augustowo, 9 października.

Wyniki turnieju w Hajnówce:

OSiR Puszcza Hajnówka – Brylant Bielsk Podlaski 0:3

OSiR Puszcza Hajnówka II – Brylant Bielsk Podlaski II 1:2

Bramka dla OSiR Puszcza: Iwo Rynkowski

Brylant Bielsk Podlaski – OSiR Puszcza Hajnówka II 5:0

OSiR Puszcza Hajnówka – Brylant Bielsk Podlaski II 0 :3

Brylant Bielsk Podlaski – Brylant Bielsk Podlaski II 1:3

OSiR Puszcza Hajnówka – OSiR Puszcza Hajnówka II 3:0

Bramki dla OSiR Puszcza: Mateusz Artemiuk 2, Bartek Birycki

Skład OSiR Puszcza Hajnówka: Damian Jurczuk, Aleksander Lewczuk, Aleksander Janiel, Kamil Moszczyński, Bartosz Jerzyk, Bartosz Birycki, Mateusz Artemiuk, Patryk Niczyporuk, Szymon Ważny, Piotr Romańczuk, Olivier Pasyńczuk, Tomasz Wawrzeniuk, Wojciech Goławski, Trenerzy: Tomasz Dobosz, Adam Langa

 

Skład OSiR Puszcza Hajnówka II: Marcin Czyż, Jan Kaczoch, Oskar Tellos, Jakub Owerczuk, Szymon Jabłoński, Mateusz Pawłowski, Paweł Gierasimiuk, Piotr Gierasimiuk, Kacper Bedkowski, Iwo Rynkowski, Bartosz Kruczkowski, Damian Kruczkowski, Hubert Sacharczuk, Jakub Lewczuk, Trenerzy: Tomasz Dobosz, Adam Langa

Marek Hanula, Tomasz Dobosz

fot: Tomasz Dobosz

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.