Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 181

IV BIEG RODZINNY - RELACJA, ZDJĘCIA

27.08.2016

„Człowiek zdrowy i szczęśliwy może skutecznie przyczynić się do zdrowia i szczęścia innych. Na zdrowiu i szczęściu można budować skutecznie przyszłość swoją i najbliższych. Mówiąc więcej o ideałach, do których dążymy, obok spraw wielkich wpiszemy tak podstawowe jak nasze własne zdrowie i szczęście. Będąc zdrowym łatwiej o szczęście, trudniej szczęście osiągnąć, gdy się jest chorym” - Zbigniew Cendrowski.

Dnia 27 września 2016 roku na terenie Nadleśnictwa Hajnówka – Kolejki Leśne odbył się IV Bieg Rodzinny. Jest to wydarzenie o charakterze biegowym, w którym najmłodsi zawodnicy wraz z rodzicami lub dziadkami przemierzają dystans 400 lub 800m, w zależności od wieku najmłodszego zawodnika w drużynie. W tym roku w imprezie uczestniczyło 51 rodzin. Nad ich bezpieczeństwem czuwał zespół ratowniczy z karetką reanimacyjną.

Zanim rozpoczęły się zawody, wszystkich serdecznie powitał gospodarz terenu Nadleśniczy Andrzej Antczak i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosław Awksentiuk. Przed startem, który przewidziano na godzinę 12, odbyła się wspólna rozgrzewka. Następnie ze względu na dużą liczbę startujących, zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Trzy grupy w wieku przedszkolnym i jedna w wieku szkolnym. Linię mety wszyscy członkowie rodziny musieli pokonać razem. Wysiłek zawodników włożony w pokonanie dystansu został wynagrodzony na mecie imiennymi medalami. Na punkcie odżywczym czekały banany i napoje.

Wspólne zdjęcie i kolejna atrakcja – przejazd kolejką wąskotorową do rozlewiska rzeki Leśnej. Po powrocie czekał gorący bigos, pieczenie kiełbasek przy ognisku i niespodzianka w postaci dmuchanej zjeżdżalni. Najmłodsi chętnie ruszyli do zabawy, którą prowadziła animatorka. Było przeciąganie liny, mecze piłkarskie i szalone zjazdy ze zjeżdżalni. Ostatnim punktem imprezy było rozlosowanie nagród ufundowanych przez organizatorów głównie piłek i plecaków. Nagrody wręczał Sekretarz Urzędu Miasta Jarosław Grygoruk. Myślimy, że taka forma spędzania czasu wolnego integruje rodziny, jest świetną zabawą i sprawia wszystkim wiele przyjemności.

Do najbliższych imprez w których rodzice mogą dopingować lub bezpośrednio uczestniczyć należą Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka które odbędą się 17 września i Rajd Rowerowy z Leśnikiem zaplanowany na 24 września. Szczegółowe informacje ukażą się na naszej stronie. Zapraszamy.

Roman Wnuczko

fot. Roman Wnuczko, Andrzej Janiuk

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.