Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 159

POBYT ESTOŃCZYKÓW, ŁOTYSZY I BIAŁORUSINÓW W HAJNÓWCE

  POBYT ESTOŃCZYKÓW, ŁOTYSZY I BIAŁORUSINÓW W HAJNÓWCE

W dniach 14-18 lipca mieliśmy przyjemność gościć młodych piłkarzy wraz z trenerami w naszym mieście. Współpraca między naszymi zaprzyjaźnionymi miastami Suure- Jaani (Estonia), Walka (Łotwa), Kamieniec i Prużany (Białoruś) trwa już wiele lat a pobyt w Hajnówce zawsze jest obfity w atrakcje tak, aby każdy z uczestników mógł poczuć podlaską gościnność.

Pierwsi 14 lipca zjawili się goście z Estonii i Łotwy, którzy po wyczerpującej podróży dotarli do Hajnówki i zameldowali się we Wrotach Lasu.

W piątek 15 lipca punktem kulminacyjnym całego pobytu był Międzynarodowy Turniej Piłkarski Młodzików. Oprócz drużyny OSiR Hajnówka a także gości z Suure- Jaani, Walki, uczestniczyli ekipy z Prużan i Kamieńca, które prosto z granicy dotarły na zawody. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie a losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło ekipie z Łotwy przed Kamieńcem i Prużanami. Po ciężkich spotkaniach nadszedł czas na regenerację sił w Parku Wodnym a następnie w hotelu, gdzie nabierali siły do kolejnego dnia pełnego wrażeń.

W sobotnie przedpołudnie udaliśmy się do Białegostoku, gdzie czekały na naszych gości kolejne atrakcje. Po zwiedzeniu Galerii Jurowieckiej udaliśmy się na Stadion Miejski, gdzie swoje spotkania rozgrywa drużyna Jagiellonia Białystok. Tym razem stadion był areną zmagań najlepszych drużyn w Futbolu Amerykańskim. W finale zmierzyły się drużyny Panters Wrocław i Seahawks Gdynia. Oprócz zmagań na głównej płycie boiska na naszych gości czekały przed meczem nie lada atrakcje wokół stadionu. Każdy z uczestników mógł się poczuć jak prawdziwy zawodnik Futbolu Amerykańskiego zakładając pełny ekwipunek gracza a także zmierzyć się z reprezentantami Polski w tej dyscyplinie sportu. Była również możliwość spróbowania swoich sił w innych amerykańskich sportach takich jak: Lacrose, baseball oraz ultimat frisbee. W obszernej strefie dla najmłodszych znajdowała się wioska indiańska, tor z elektrycznymi Quadami, dmuchane zamki, szybowce oraz wiele innych atrakcji. Goście z zagranicy byli pod wielkim wrażeniem tej wycieczki. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z tymi dyscyplinami sportu. Na pewno nie raz będą wspominać tę imprezę z uśmiechem na ustach.

Niedziela była poświęcona integracji wszystkich uczestników. Na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji zawodnicy zostali podzieleni na drużyny sześcioosobowe i przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych rozgrywali spotkania na piasku. Mimo rzęsiście padającego deszczu atmosfera była bardzo gorąca, każdy z uczestników chętnie brał udział w spotkaniach Beach Soccera. Oprócz zmagań na piasku był również rozgrywany mecz towarzyski rocznika 2002-2003 OSiR Hajnówka na ekipę z Kamieńca. Po mile spędzonym czasie na Ośrodku wszyscy udali się na Jarmark Żubra, gdzie podziwiali występy zespołów regionalnych, a także smakowali najlepszych dań z Podlasia. Po trzech dniach pobytu drużyny z Kamieńca jak i Prużan udały się na granicę.

W poniedziałek z samego rana ekipy z Suure-Jaani jak i Walki wyruszyły w drogę powrotną do domu. Miejmy nadzieję, że pobyt na Podlasiu utkwi na długi czas w pamięci naszych gości i da bodziec do dalszej współpracy na płaszczyźnie sportowo- rekreacyjnej.

Tomasz Dobosz

fot. Roman Wnuczko, Marek Hanula, Tomasz Dobosz 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.