Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13343
W sumie: 13343

News

News zdjęcie id 1520

21 PÓŁMARATON HAJNOWSKI

13.05.2024

 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 21 edycja Półmaratonu

Hajnowskiego.

 

Ciekawym wydarzeniem podczas weekendu będzie spotkanie z Michałem Walczewskim, redaktorem naczelnym portalu maratonypolskie.pl, podróżnikiem, maratończykiem, który opowie o maratonach na Antarktydzie, Spitsbergenie, w Iranie, w Arabii Saudyjskiej, na Mauritiusie, w Senegalu czy Nikaragui. Zapraszamy do Amfiteatru, w piątek na godz. 18:00!

 

 

Wszystkim zawodnikom i osobom im towarzyszącym przedstawiamy krótki przewodnik:

 • Biuro zawodów otwieramy w piątek, 17 maja. Czekamy na Was od godziny 15:00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. Pamiętajcie, że przy odbiorze pakietu startowego będziemy prosić o okazanie dowodu osobistego.

 • O godz. 18:00 - spotkanie z Michałem Walczewskim.

 • Oprócz odebrania pakietu startowego, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego bufetu kawowego. Tego dnia biuro zamykamy o godzinie 21:00.

 • W dniu biegu, parking będzie dostępny wzdłuż ulicy Parkowej oraz na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1. Wszelkich informacji udzielać będzie biuro organizacyjne.

 • Pakiety startowe będziecie mogli odebrać także w sobotę, w godzinach 8:00 – 9:30. Dwie uwagi, aby nie było nieporozumień:

  - Nie ma możliwości biegu pod nazwiskiem innego zawodnika.

  - Nie przyjmujemy żadnych zgłoszeń w przeddzień i w dniu biegu - pakiet startowy oraz ubezpieczenie przygotowujemy wyłącznie zawodnikom z listy startowej.

 • Impreza tradycyjnie rozpocznie się w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Hajnówce. To tu, po powitaniu przez Burmistrza Miasta, nastąpi uroczysty przemarsz spod sceny amfiteatru na start honorowy. O godzinie 10:30 czeka Was krótka przebieżka - 200 metrów - do autobusów, po czym zostaniecie przewiezieni na start ostry w okolice Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Wszystkie ubrania możecie zostawić w autobusach nr 1 i 2 - będą na Was czekały w Hajnówce.

 • Start Półmaratonu Hajnowskiego nastąpi w Białowieży o godzinie 12:00. Każdy kilometr trasy biegu będzie oznaczony, żebyście mogli na bieżąco analizować swój czas. Bieg poprowadzi pilot. Przez to, że jezdnia, po której będziecie biegli, jest jedynym traktem łączącym Hajnówkę i Białowieżę, nie da się jej zamknąć. Ruch jest ograniczony, ale będziecie całkowicie bezpieczni – policjanci na motocyklach systematycznie będą puszczać po kilka samochodów. Nad bezpieczeństwem zawodników będą czuwały karetki pogotowia. Ponadto na trasie będą sędziowie, żołnierze WOT, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Leśnej.

 • Po przebiegnięciu 6 km wypatrujcie punktu odżywczego, na którym będziecie mogli uzupełnić płyny. Dalej, na 12 i 18 kilometrze również będą czekały punkty z wodą, multiwitaminą i czekoladą. Na mecie – w Amfiteatrze - dodatkowo banany i pączki. Tam też będziecie mogli skorzystać z masażu.

 • Po biegu zapraszamy zawodników pod prysznic do Parku Wodnego (półgodzinny bilet) – ul. 3 Maja 50 oraz na obiad do stołówki przy Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego – ul. Piłsudskiego 3. Droga będzie oznakowana, a odpowiednie talony będą przypięte do numeru startowego.

 • Dekoracja zwycięzców to oficjalny finał naszego Półmaratonu (godz. 15:10). Najpierw w kategorii wiekowej, następnie open i drużynowej. Na koniec, jak zwykle czeka losowanie nagród, ale musicie być ze swoim numerem startowym.

 • Na tym kończy się akcent sportowy naszej imprezy, ale tuż po losowaniu, ok. godz. 16.30 zapewniamy transport na spotkanie integracyjne. A tam: muzyka, zabawa, degustacja potraw, pieczenie dzika.

 • Uczestnicy Półmaratonu otrzymują dodatkowy, 60 – minutowy, bilet wstępu do Parku Wodnego wykorzystania w dniach 17-19.05.2024r. Dodatkowo w tych dniach w holu pływalni będzie można podziwiać wystawę Ikon z okazji 100. rocznicy nadania Autokefalii Kościołowi Prawosławnemu w Polsce. Natomiast 18 maja odbywać się będzie Noc Muzeów, basen czynny w tym dniu do godziny 24:00.

 • Dla najmłodszych, na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej przygotujemy atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej i animacji, fotobudkę, dorosłym - potańcówkę z Duchem Puszczy prowadzoną przez DJ Adama.

 • Na zakończenie naszego spotkania, w niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy na 45 minutowy przejazd kolejką wąskotorową w dolinę rzeki Leśnej płynącej przez Puszczę Białowieską. Wyjazd ze stacji Kolejki Leśne, siedziby Nadleśnictwa Hajnówka współorganizatora Półmaratonu Hajnowskiego. Biletem na przejazd będzie Wasz numer startowy.

 • W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny 85 682 27 76. Do zobaczenia już niebawem!

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.