Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 152

WYJAZD TRAMPKARZY NA BIAŁORUŚ

Dzięki zaangażowaniu wielu osób po stronie Białoruskiej, pobyt hajnowian był wypełniony ciekawymi wydarzeniami i atrakcjami.

Pierwszy dzień zaplanowano na sportowo. W piątek kilka godzin toczyły się mecze turniejowe. Piłkarze Ośrodka sprawdzili swoje umiejętności z drużyną Prużan, Kamieńca oraz z Suure – Jaani. Po wyrównanych meczach, dwóch remisach jednej porażce, nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w turnieju. Mimo, że nasz zespół był najmłodszy wśród startujących ekip, zaprezentował się bardzo dobrze piłkarsko, nie odbiegając sportowym poziomem od starszych kolegów z innych drużyn.

Następnego dnia zorganizowano wycieczkę autokarową. Głównym punktem było zwiedzanie dawnej siedziby różańskiej linii rodu Sapiehów. Po przybyciu do Różan w tajemnice i historię zabytkowych budowli wprowadził nas dyrektor Muzeum, który przeniósł nas w lata odległe. O znaczeniu tego miejsca świadczy fakt, że rezydencja po rozbudowie w XVIII wieku była jedną z największych w Rzeczpospolitej, zawierała własną galerię obrazów, teatr i bibliotekę, a gośćmi u Sapiehów był król Polski Władysław IV i Stanisław August Poniatowski. Po dużej dawce historii nasi białoruscy gospodarze przygotowali poczęstunek w leśnym zaciszu z panoramą na jezioro. Dzień zakończyliśmy meczem piłki nożnej.

W niedzielę grupa udała się do prużańskiego Parku Wodnego, gdzie mogła odpocząć i skorzystać z odnowy biologicznej. Po krótkim odpoczynku piłkarze udali się do Kamieńca gdzie zaplanowano ciekawe integracyjne spotkanie piłkarskie, w którym drużyna Prużan i Kamieńca połączyły siły i zagrały pierwszą połowę na Estończyków, a drugiej odsłonie meczu sprawdzili piłkarzy Ośrodka. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym co zostało przyjęte przez wszystkich z zadowoleniem. Mecz w Kamieńcu był ostatnim punktem naszego pobytu na Białorusi. Wszyscy uczestnicy wspólnych sportowych spotkań zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami oraz słodkościami. Wielki podziękowania należą się gospodarzom z Prużan i Kamieńca, którzy stworzyli wspaniałe warunki pobytu naszej ekipie. W czasie tych trzech dni mogliśmy wspólnie spędzić miłe chwile w sportowym integracyjnym klimacie, co na długo pozostanie w naszej pamięci. Jeszcze raz dziękujemy!

Uczestnicy wyjazdu: Filip Bański, Andrzej Parfieniuk, Jakub Bowtruczuk, Łukasz Niewiadomski, Daniel Chodakowski, Piotr Wojciuk, Piotr Daniszewski, Krystian Dutkowski, Paweł Sieńczuk, Gabriel Bartosz Chilimoniuk, Julian Ostapczuk, Filip Kot, Bartosz Olszewski, Jakub Mikołajczuk, Krzysztof Masajło, Michał Gagan, Marek Hanula, Tomasz Dobosz.

 

 Marek Hanula

GALERIA ZDJĘĆ

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.