Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13345
W sumie: 13345

News

News zdjęcie id 1262

13 HAJNOWSKA DWUNASTKA

04.10.2022

Puszcza Białowieska o każdej porze roku stara się przypodobać swoim gościom. Jesienią czyni to jednak szczególnie wdzięcznie, nie tylko oferując bogactwo runa leśnego, ale także kolorowy dywan spadających liści, który miło szeleści pod nogami i upaja nozdrza specyficznym aromatem.

W Puszczy jak wiadomo zgubić się praktycznie nie da. Są tryby, wycięte po części jeszcze za carskich czasów, co pół wiorsty (a więc nieco ponad pół kilometra) w liniach prostych właściwie północ-południe i wschód-zachód i dzielące Puszczę na sektory. Niektóre tryby są trudne do dostrzeżenia, ale zdecydowana ich część to proste jak strzała leśne drogi. Mają one swój urok — leśnych tuneli, kolorowych szczególnie w październiku i to właśnie tymi tunelami zmierzali do mety zawodnicy biorący udział w 13 Hajnowskiej Dwunastce.

Start                                                                                                  Zwycięzca na trasie

Na trasie                                                                                             Meta

1 października 2022 - najpierw nieco deszczowy, lecz po chwili piękny, słoneczny dzień przywitał 68 uczestników naszego biegu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka Ireneusz Kiendyś oraz Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Hajnówka Krzysztof Zamojski. Do ładnej pogody dostroili się także organizatorzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce i Nadleśnictwo Hajnówka. Jak podkreślali sami biegacze, organizacja zawodów stała na wysokim poziomie. Bardzo dobrze przygotowana trasa, odpowiednia obsada sędziowska, a przede wszystkim panująca przyjazna atmosfera wyróżnia nasze miasto spośród innych, w których odbywają się podobne imprezy promujące zdrowy tryb życia.

Trofea

Bieg przełajowy pokonali wszyscy startujący zawodnicy. Każdy został udekorowany drewnianym, imiennym medalem. Dystans 12 kilometrów jako pierwszy ukończył Paweł Krochmal, a najlepszą wśród pań okazała się Agnieszka Romaniuk - oboje z Warszawy.

WYNIKI - TUTAJ

Zwycięzcy otrzymali Puchary Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka. Poza tym zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Dekoracji dokonali przedstawiciele Miasta Hajnówka i Nadleśnictwa oraz Dyrektor Parku Wodnego Mirosław Chilimoniuk, który zaprosił do skorzystania z atrakcji pływalni. Sękacze Białowieskie były nagrodami w kat. drużynowej. Wyróżniliśmy też dwóch Sędziów – Edwarda Ponieckiego i Sergiusza Juziuczuka za wieloletnią pomoc i wsparcie podczas organizacji imprez sportowych.

Zwycięzcy w kat. Open Mężczyzn                                                    Zwyciężczynie w kat. Open Kobiet  

Wyróżnieni Sędziowie                                                                      Kat. Drużynowa 

Pamiętaliśmy także o najmłodszych zawodnikach i zaraz po starcie głównym przygotowaliśmy im „Bieg za żubrem”. Każde dziecko otrzymało medal, poczęstunek oraz mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie z królem Puszczy Białowieskiej.

Hajnowski Dom Kultury, reprezentowany przez zespoły taneczne Przepiórka i Abrakadabra, umilił uczestnikom czas oczekiwania na dekorację, po czym wszyscy zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR Mirosława Awksentiuka na poczęstunek - specjały regionalnej kuchni przygotowane przez Tartaczną – Lokal Gastronomiczny z Hajnówki. Rozmowy, biesiadowanie i tańce przy ognisku umilił DJ SaQś.

Bieg za Żubrem                                                                                 Występ zespołu Hajnowskiego Domu Kultury  

Wczesną jesienią, gdy słońce jeszcze mocno operuje, ale nie jest już gorąco jak latem, bieganie po lesie jest bardzo przyjemną formą aktywnego wypoczynku, a Puszcza Białowieska kryje w sobie tyle pięknych zakamarków, że można do niej wracać w nieskończoność…

Małgorzata Muszkatel

Przy realizacji imprezy biegowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce wspierali:

 • Nadleśnictwo Hajnówka
 • Urząd Miasta Hajnówka
 • Park Wodny
 • Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białowieży
 • Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce
 • Funkcjonariusze Straży Leśnej w Hajnówce
 • Pogotowie Ratunkowe
 • Hajnowski Dom Kultury
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska
 • elektronicznezapisy.pl
 • maratonypolskie.pl
 • Tartaczna - Lokal Gastronomiczny
 • DJ SaQś
 • Żubrzyca Roksana
 • Sędziowie na trasie i punkcie odżywczym

fot. Roman Wnuczko

fot. Marek Hanula

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.