Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 1235

PLAŻOWY TOR SPRAWNOŚCIOWY – OSTATNIE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU “BASENOWY ZAWRÓT GŁOWY” 27.07.2022

02.08.2022

Pod koniec lipca w słoneczne popołudnie spotkaliśmy się po raz ostatni w ramach cyklu zajęć „Basenowy zawrót głowy”. Finałową atrakcją na zakończenie projektu był Plażowy Tor Sprawnościowy przygotowany na piaskowych boiskach OSiR Hajnówka.

Jak zwykle chętnych nie brakowało, do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji zgłosiło się 38 uczestników. Zebrane dzieci oraz młodzież, ze względu na wiek i umiejętności, podzieliliśmy na 3 grupy. W każdym biegu rywalizowały ze sobą 2 osoby. Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim, który powszechnie uważany jest za jeden z najbardziej sprawiedliwych. Pierwsza porażka nie wyklucza bowiem w nim żadnej osoby z pary. Przegrani przechodzili na prawą stronę „drabinki” organizującą system rozgrywek i mogli zachować szanse na końcowy triumf w imprezie aż do ostatniego biegu.

Na początku spotkania przedstawiliśmy zebranym konkurencje jakie należało wykonać na torze przeszkód. Wśród konkurencji nie zabrakło przeskoków przez płotki, czołgania się pod łańcuchem, przekładania kół oraz zadań z pałeczkami sztafetowymi. Dodatkowym obciążeniem był bieg po piaszczystym terenie, który w ostatecznym rozrachunku dał się we znaki nie jednemu zawodnikowi.

Po rozgrzewce i wylosowaniu numerów startowych przeszliśmy do wyścigów. Podczas zabawy nie zabrakło wielu wyrównanych pojedynków. Sportowa rywalizacja przyniosła wiele emocji zarówno dzieciom jak i licznie zebranym, dopingującym rodzicom. Wszyscy uczestnicy dali z siebie 100 %!

Na zakończenie imprezy z każdej grupy nagrodziliśmy najlepszych zawodników pamiątkowymi medalami. Po wyczerpującym dniu pełnych wrażeń na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy za wspólnie spędzony wakacyjny czas i aktywny udział w projekcie „Basenowy zawrót głowy”. Do zobaczenie na kolejnych sportowych imprezach!

Operatorem projektu „Basenowy zawrót głowy” było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ADSUM. Wydarzenie przeprowadził Menadżer ds. sportu Janusz Ludwiczak. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali instruktorzy OSiR Hajnówka Marek Hanula oraz Tomasz Dobosz.

Koordynator projektu - Dawid Wojciuk

Projekt „Basenowy zawrót głowy” współfinansowany z dotacji Burmistrza Miasta Hajnówka, realizowany w ramach zadania "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży podczas wakacji - Akcja Lato 2022”

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.