Logo Hajnówka OSIR

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13348
W sumie: 13348

News

News zdjęcie id 1194

PÓŁMARATON HAJNOWSKI - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE, DOTYCZĄCE PRZEBIEGU IMPREZY

09.05.2022

 

21 maja w Hajnówce spotkamy się z zawodnikami na niezwykłej, kameralnej imprezie biegowej. 19 z 21 kilometrów pięknej przyrodniczo trasy prowadzi przez Puszczę Białowieską - najlepiej zachowany las nizinny w Europie.

 

Na uczestników czekają ciekawe pakiety startowe, utrzymane w klimacie puszczańskim, imienne numery i oryginalne, jak zawsze wykonane z drewna, medale. Najlepsi otrzymają statuetki i drewniane puchary. Zapewniamy transport na start, obiad regeneracyjny po biegu, wstęp do Parku Wodnego, rozlosowanie nagród rzeczowych.

Miło nam poinformować, że sponsorem naszego biegu została firma Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna – wykonawca hajnowskiego stadionu, na którym trenują biegacze. Zapraszamy do korzystania z nowego obiektu.

Będzie muzycznie, tanecznie i smakowicie. I tak do godziny 21, o której do puszczy powróci cisza.

Półmaraton Hajnowski - najważniejsze informacje, dotyczące przebiegu imprezy:

 • Do biura biegu w Amfiteatrze Parku Miejskiego, przy ulicy Parkowej, zapraszamy w piątek 20 maja w godzinach 15:00 – 21:00. Przy odbiorze pakietu startowego należy okazać dowód osobisty. Bardzo prosimy biegaczy z Hajnówki o odbieranie pakietów w piątek.

 • W tym dniu zawodnikom udostępniamy bufet kawowy.

 • Pakiety startowe można będzie odebrać także w sobotę, 21 maja, w godzinach 8:00 – 9:30.

 • Przypominamy, że nie ma możliwości biegu pod nazwiskiem innego zawodnika. Nie przyjmujemy też żadnych zgłoszeń w przeddzień i w dniu biegu - pakiet startowy oraz ubezpieczenie przygotowane są wyłącznie zawodnikom z listy startowej publikowanej na stronie maratonypolskie.pl. W dniu biegu nie ma możliwości dokonywania zmian w składach drużyn. Odbiór pakietów za osoby nieobecne możliwy po biegu.

 • Parkingi: przy Urzędzie Miasta Hajnówka, ul. Zina 1 oraz wzdłuż ulicy Parkowej. Wszelkich informacji udzielać będzie biuro organizacyjne i służby techniczne organizatora, oznakowane w sposób widoczny identyfikatorami.

 • Po uroczystym otwarciu biegu przez Burmistrza Miasta Hajnówka zawodnicy, w asyście mażoretek i orkiestry dętej Straży Pożarnej, przemaszerują na start honorowy. O 10:30 krótka przebieżka do czekających autobusów. Następnie przejazd na start ostry. Wszystkie ubrania można zostawić w autobusach nr 1 i 2 - będą czekały w Hajnówce, przy ul. Parkowej.

 • Start ostry o godzinie 12:00 z okolic Rezerwatu Pokazowego Żubrów.

 • Na trasie, na 6, 12 i 18 kilometrze, zapewniamy punkty odżywcze z wodą mineralną i multiwitaminą oraz gorzką czekoladą. Na mecie dodatkowo banany i pączki.

 • Każdy z zawodników, po ukończonym biegu otrzyma imienny, pamiątkowy medal. Najlepsi w kategoriach wiekowych statuetki, a zwycięzcy w kat. open drewniane puchary i nagrody pieniężne. Sękacze będą nagrodami w kat. drużynowych.

 • Na płycie Amfiteatru będzie stanowisko do masażu.

 • Po biegu zapraszamy zawodników pod prysznic do Parku Wodnego (półgodzinny bilet) oraz na obiad do stołówki przy Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Droga będzie oznakowana, a odpowiednie bileciki będą przypięte do numeru startowego.

 • Uczestnicy Półmaratonu otrzymują dodatkowo 60 – minutowy bilet wstępu na pływalnię do wykorzystania w dniach 19 – 22 maja (pakiet można odebrać wcześniej po telefonicznym uzgodnieniu – 604 153 073).

 • Dekoracja i losowanie nagród to oficjalny finał naszego Półmaratonu (godz. 15:10). Po zakończeniu dekoracji przemieścimy się na teren Nadleśnictwa Hajnówka (Kolejki Leśne).

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.